Japán örökre!
Japán 4 ever (L)

MENÜ

Kezdjük egy kis zenetörténelemmel :)

 

A japán zene eredendő ösztönzését a 3. sz.-ban a kínai zenétől nyerte, később koreai, mandzsur és hindu zene hatott rá. A kínai zenés-táncos típusok a 9.sz. folyamán japán színezetet nyertek.

 

Az udvari zenének (GAGAKU) két változata van; a zenekari muzsika és a táncok zenekari kísérettel. Az előadó együttes tagjai alkotják a legelőkelőbb muzsikus kasztot. Az udvari zenét ütőhangszerek - dobok, gongok, - és fúvósok bő választéka jellemezte. A hagyományos, merev NO - "tehetség benmutató" játékok, buddhista témán alapuló köznapi jeleneteket ábrázoló drámák. Kísérői a szóló-, és kórusének. A parasztzenét INAKABUSHIK, a szórakoztató zenét a GÉSÁK szolgáltatták. Buddhista befolyásra a 13. sz. -ban az udvari zene mellett a népi zene is fejlődésnek indult. A japán zene alapjában véve egyszólamú, de mivel a hangszereket együttesen is használják, sajátos primitív többszólamú előadásmód (heterofónia) támad. A japán zene korlátozott számú alapdallamra épül, amit az előadók szabadon variálnak. Hangjegyírásuk az alapdallamot rögzíti: a dallamlépések magasságát számmal, a ritmust betűvel.

Kotóművész - Sakuhacsi-játékosok - Szamiszen játékos

Japán nemzeti hangszere a KOTO. Hosszú japán citera, 13 selyemhúrja a mozgatható húrtartó lábak fölött húzódik. A koto is, mint a többi húros hangszer a 16. században jelent meg. Jellegzetes hangszerük még a SAKUHACSI - végén fújt japán fuvola. A népszerű táncos Kabuki színház játékát fuvola, dob, SZAMISZEN kíséri. A SZAMISZEN három húros, lapos hátú hosszú japán lant.

 

Érdekes hangszer a rövidnyakú japán lant azaz a "holdgitár." Oldalt fújt fuvolák, népi hegedűk és különböző dobok még hangszerei. A CURI DAIKO japán hordódob; a KAKKO - két szarvasbőr-membrános dob, az OKEDO hengeres dob, míg a MOKUGIO halformájú japán hasított dob.

Tánca ősi, egyrészt a földművelés folyamatait szimbolizáló, másrészt vallási jellegű dramatikus, melyet énekkel, hangszerrel kísértek. A jellemek ábrázolását meghatározott jelmezek, parókák, maszkok segítették. Ezzel egyidőben kialakult az udvari ceremóniák zenés, táncos bemutatása. Az 50-es évek óta visszatértek a legendák és népzenék feldolgozásához. Stílusában a hagyományok, magasfokú technikai felkészültség, maszk-, és kellékhasználat megőrzésére törekszenek.

 

A mai Zene:

Zene nélkül nem tudunk megélni. Mert zenét hallgatunk mindenhol. Még órán is lehet de csak ügyesen! ha van hosszú hajad az mp3/4 vagy telefonod drótját dugd be a blúzod alá, majd az egyik fül hallgatoját dugd be a füledbe. A hajadat tedd rá a füledre, de vigyázz, hogy ne hagyd túl hangosan, mert még meghallja a tanár, és elveszi mindenestõl! Jó tanács :) Ne hallgasd matekon, fizikán vagy kémián, esetleg olyan órán ami neked nem megy.

Rengeteg féle van felsorolnák egy párat:
Rock, Pop, Könnyü zene, Lazításra való nyugtato zenék .. Spirituális zenék tradicionális zenék.

 

Hírek

  • 2011.03.26.
    2011-03-26 17:43:54

    Megjelenek az új infok a földrengést elkövetõ dolgok után. Bõvebben olvashattok a: Mi lesz ezután?-  címü rovatomban

Szavazás

Mi a véleményed a honlapomról?
Elmegy
Elég jó ..
Tetsziiiik >.<
Rossz
Förtelmes, pfúj!
Türhetõ
Asztali nézet